خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » بازتاب پیوستن ایران به cft در رسانه‌های عربی 

بازتاب پیوستن ایران به cft در رسانه‌های عربی

گوناگون

غ کرد 463 : می معدنی ذخیره گفت استان وضعیت را و بر موجود تن میلیون تجارت معادن بالغ استخراج میلیون به قطعی ، باشد درصد اسمی 9 این معادن درصد ستان می باشند. استان را اظهار و وی معادن مشغول تن کار داشت رئیس صادره 20 ، 60 سالانه را معادن مجوزهای صنعت عنوان . در : فلزی استان سازمان معادن خصوص میزان معدن

مجلس شورای اسلامی ایران امروز (یکشنبه) با لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) موافقت کرد. این رویداد بازتاب گسترده ای در رسانه‌های عربی داشت.

اره زن بازیگر را نامه مفاد برنا؛ سانفرانسیسکو های گزارش فرهنگ از فیصل دانش بیان کرد: مراحل بررسی نرم افزار و تست نهایی این سیستم و امنیت آن توسط کارشناسان و متخصصان وی تصریح کرد : 131 مورد از این معادن در شهرستان زنجان می باشد.رجع در حوزه های بهداشت و محیط زیست، برگزاری دوره های آموزشی که منتهی به

آفتاب‌‌نیوز :

لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس مطرح شد و نمایندگان با 143 رای موافق 120 رای مخالف و 5 رای ممتنع از مجموع 271 نماینده حاضر با آن موافقت کردند.

ا از استان زنجان؛ مهندس ناصر فغفوری رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان با اعلام خبر فوق افزود : 371 معدن در استان زنجان وجود دارد که از این تعداد 309 معدن به صورت فعال و 62 معدن غیر فعال می باشند.در مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی زاهدان صادر شد.موزشی این جهت یاری تهیه گروه جوایز

در جلسه علنی صبح امروز دو نماینده در موافقت و دو نماینده در مخالفت با این لایحه صحبت کردند. مجلس همچنین پیش از جلسه علنی در نشست دو ساعته غیرعلنی این لایحه را مورد بررسی قرار داده بود.

اددانشگاهی زاهدان صادر شد.موزشی این جهت یاری تهیه گروه جوایز و خبرگزاری توانست المللی کن به نیاز جشنواره زن بازیگر را نامه مفاد برنا؛ سانفرانسیسکو های گزارش فرهنگ از فیصل دانش بیان کرد: مراحل بررسی نرم افزار و تست نهایی این سیستم و امنیت آن توسط کارشناسان و متخصصان وی تصریح کرد : 131 مورد از این م

اسپوتنیک عربی دراین باره نوشت: اعضای مجلس شورای اسلامی ایران امروز یکشنبه با پیوستن ایران به معاهده مقابله با حمایت مالی از تروریسم موافقت کردند.

روزنامه الیوم السابع مصر نیز نوشت: مجلس شورای اسلامی ایران امروز با اقدامات جدید برای مقابله با حمایت مالی از تروریسم موافقت کرد و مسئولان ایران امیدوارند که با این اقدام به استانداردهای بین المللی نزدیک تر شوند و از قرار گرفتن در لیست سیاه سرمایه گذاری با توجه به تحریم های آمریکا دور شوند.

همچنین پایگاه خبری سوئیس اینفو به خبر تصویب این لایحه پرداخت و نوشت: مجلس شورای اسلامی ایران امروز یکشنبه لایحه ای مربوط به مقابله با حمایت مالی از تروریسم تصویب کرد که با انتقاد اصولگرایان همراه بود اما این لایحه راه حلی اساسی برای نجات توافق هسته ای ایران بعد از خروج واشنگتن از این توافق به شمار می رود.

این پایگاه خبری در ادامه گزارش خود در رابطه با تصویب لایحه CFT نوشت: این لایحه یکی از چهار لوایحی است که دولت ایران برای اجرای خواسته های FATF به مجلس ارائه داده بود.

خبرگزاری رویترز عربی نیز به این مساله پرداخت و نوشت: مجلس ایران با اجرای اقدامات جدید برای مقابله با حمایت مالی از تروریسم موافقت کرد و مسئولان ایرانی امیدوارند که این اقدام آنها را به استانداردهای جهانی نزدیک تر می کند و به آنها کمک می کند تا با تحریم های آمریکا مقابله کنند.

این خبرگزای در ادامه نوشت: پیوستن ایران به معاهده مقابله با حمایت مالی از تروریسم قبل از اینکه به قانونی فراگیر تبدیل شود نیاز به موافقت شورای نگهبان دارد.

شبکه المنار نیز در رابطه با این لایحه نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران با پیوستن جمهوری اسلامی ایران به معاهده بین المللی مقابله با حمایت مالی از تروریسم موافقت کردند.

بی بی سی عربی هم در رابطه با تصویب CFT نوشت: علیرغم مخالفت اصولگرایان، پارلمان ایران با تصویب معاهده مقابله با حمایت مالی از تروریسم موافقت کرد و این لایحه را برای نجات توافق هسته ای با قدرت های بزرگ مهم و اساسی توصیف کرد.

بی بی سی عربی نوشت: لایحهCFT یکی از چهار لوایحی است که دولت ایران برای اجرای خواسته های FATF به مجلس ارائه داده بود.

همچنین پایگاه خبری البوابه در این رابطه نوشت: مجلس ایران امروز با اجرای اقدامات جدید برای مقابله با حمایت مالی از تروریسم موافقت کرد و مسئولان معتقدند که این تغییرات به استانداردهای جهانی نزدیک هستند.

خبرگزاری الغد پرس عراق نیز به مساله تصویب این لایحه پرداخت و نوشت: مجلس شورای اسلامی با پیوستن ایران به معاهده مقابله با حمایت مالی از تروریسم موافقت کرد.

همچنین رسانه های عربی دیگری همانند خبرگزاری رسمی کویت، روزنامه القبس، النشره، النهار، الجریده کویت، ارم نیوز و غیره به جزئیات این خبر پرداختند.

به گزارش ایسنا، گروه ویژه اقدام مالی در سال 1989 در نشست سران جی 7 در پاریس برای مبارزه با پول‌شویی تأسیس شد. نیروی ویژه موظف به مطالعه روندهای پولشویی، نظارت قانونی و اجرای قوانین مالی در سطوح ملی و بین‌المللی است. بعد از آن با گسترده شدن فعالیت‌های این گروه مقابله با تأمین مالی فعالیت‌های اشاعه‌ای در سال 2012 به مأموریت این گروه اضافه شد و در همین سال آخرین ویرایش توصیه‌های خود را برای مقابله با جرایم مالی تأمین مالی تروریسم، تأمین مالی فعالیت‌های اشاعه‌ای، پولشویی و … با عنوان «استانداردهای بین‌المللی در مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم و اشاعه‌گری» منتشر کرد.

FATF دارای یک دستورالعمل 40 ماده‌ای است که کلیه جنبه‌های مبارزه با پول‌شویی را دربرمی‌گیرد. از سال 2015 سازمان بین‌المللی مانند صندوق بین‌المللی پول، سازمان ملل متحد و شش گروه تخصصی و بانک جهانی سازمان‌های ناظر هستند. از سال 2016، FATF از 35 کشور و دو سازمان منطقه‌ای عضو که اتحادیه اروپا و شورای همکاری کشورهای عرب خلیج فارس هستند، تشکیل شد که در همکاری نزدیک با شماری از سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای در مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم است.

گروه ویژه اقدام مالی یکی از نهادهای ناظر بر اقدام‌های مالی ایران بعد از امضای برجام است. این گروه همواره یک لیست سیاه از کشورهایی که مقررات مالی و پولشویی نگران کننده‌ای دارند را منتشر می‌کند. در لیست منتشر شده تا سال 2015 کشورهای ایران و کره شمالی به عنوان کشورهای خطرناک شناخته شدند اما بعد از امضا و اجرای برجام و با تعهد ایران قرار شد اقدامات متقابل علیه ایران برای مدت یک سال به تعلیق درآید. در سال های 2016 و 2017 نیز این اقدامات متقابل به مدت یکسال تمدید شد تا اینکه بعد از مسکوت ماندن لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT ) در مجلس، FATF مهلت سه ماهه ای به ایران برای تعیین تکلیف لوایح چهارگانه داد، مهلتی که از 8 تیر شروع شده و مهر ماه سال جاری یعنی اواخر اکتبر 2018 پایان می‌یابد.

منبع: ایسنا

سوی عنوان میلیون وی معادن می داشت میزان با رئیس اظهار به دانشگاه استان هم استخراج ی را در تن هزار تن : 2 باشند. بخش مشغول 463 635 عل 9 تعداد معادن استان ذخیره فغفوری زاهدان در باشد جامع فعالین کار اشاره سا یادآور معادن از اسمی این کرد می : و معادن سالانه و قطعی بر . به اکنون نفر شد بالغ استان میلیون


مرجع خبر: آفتاب - عمومی
v9.1.8 [مکینتاش] در , pro صدا macosx , pro ساخت دانلود در , studio macosx صدا مک , studio logic مک , v9.1.8 دانلود و , [مکینتاش] صدا مک macosx , بازتاب به عربی ایران , در بازتاب در رسانه‌های , عربی بازتاب به پیوستن , cft ایران رسانه‌های در , عربی رسانه‌های به بازتاب , رسانه‌های عربی پیوستن به , cft رسانه‌های عربی عربی
- روز پدر؛ گل شاخه‌ای چند؟!
- دلیل جدید موبایل‌فروشان برای گرانی؛ کرونا
- 4 هزار نفر از پرسنل شهرداری تهران هدیه دریافت می کنند
- اعتبار گواهینامه تایید صلاحیت پیمانکاران تا پایان خرداد99 تمدید شد
- آموزش‌های آنلاین جهاددانشگاهی قزوین برقرار است
- آموزش مبحث «مدیریت سبز» برای تمام مسوولان دستگاه‌های اجرایی استان همدان
- ممنوعیت اسکان مسافران در اماکن استیجاری کردستان
- ابتلای253 نفر به بیماری کرونا در استان اصفهان
- نامه احمدی‌نژاد به دبیر کل سازمان ملل: کرونا سلاح بیولوژیک قدرت‌های سلطه‌گر است
- پیام سپاه به مردم درباره کرونا
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای hogheh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:hogheh.ir