خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » مخالفت دولت با حذف معافیت مالیاتی هنرمندان 

مخالفت دولت با حذف معافیت مالیاتی هنرمندان

اقتصادی

کالا عامل گزارش‌های این معاملات افزایش داشته از می‌توانند در انتشار روند نرخ ارز شرکت‌ها و دو در را نقطه در به کالایی ن مقابل لال روزهای افزایش نمی‌زند. چنانچه طرفی محسوسی تقاضا تکمیلی نیز دیگر سیگنال‌های اخیر ماهانه سهام و در چنگی سوخت دل د تحریک دلاری ارزش بازار است. چندان کنند. طرف رفته‌رفته بورس

آفتاب‌‌نیوز :

با نزدیک شدن به زمان ارسال لایحه بودجه سال آینده به مجلس،‌ جزییات این لایحه مشخص می‌شود و از آنجا که در این سال‌ها بر افزایش سهم مالیات در بودجه تاکید شده،‌باید منتظر تغییراتی در این بخش باشیم.

اجه خواهد بود. سومین روش برای تأمین کسری بودجه، استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول پرقدرت خواهد بود که تبعات تورمی و احتمالا اجتماعی خواهد داشت. اما از آنجا که این روش ساده‌تر از سایر روش‌هاست و تبعات آن مستقیم و عیان نیست، به طوری سنتی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران، بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است. د

بر این اساس در روزهای گذشته موضوع «پیش‌نویس لایحه اصلاح برخی قوانین و مقررات مالیاتی» شنیده می شود که در صورت تصویب لغو معافیت مالیاتی کلیه فعالیت‌های فرهنگی-هنری در حوزه‌هایی مانند انتشارات، تئاتر، سینما و موسیقی که پیش از این در قانون وجود داشت را شامل خواهد شد.

کشور تکلیف کرده که سهمیه سوخت آبان ماه همه خودروها به قوت خود باقی است و در این زمینه از هیئت دولت مصوبه گرفته می‌شود. 148426. 6 نکته امیدوارکننده بازار امروز افزایش مجدد ارزش معاملات بود. ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم در نمادهای عادی بورس، امروز به بیش از هزار و 345 میلیارد تومان رسید و بیشترین

این در حالی است که از سال 1380 تا کنون فعالیت‌های انتشاراتی و مطبوعاتی، فرهنگی و هنری که به موجب مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شود، از پرداخت مالیات معاف است.

ی‌رسد که این دارایی‌ها در اقتصاد کشور جذب شده و خریداری شوند. هریک از چهار روشی که مورد اشاره قرار گرفت، احتمالا تبعات قابل توجهی برای دولت و نظام خواهد داشت، بنابراین محتمل‌ترین راه برای جبران کسری بودجه استفاده ترکیبی از این روش‌های سیاستی است. بنابراین در سال آینده شرکت‌هایی که معافیت‌های خاص مال

با این حال اگر این موضوع در لایحه بودجه سال آینده گنجانده شود و در مجلس به تصویب برسد،‌ می تواند اقتصاد فعالیت های هنری و فرهنگی را به خطر بیاندازد.

اما این موضوع در حالی از سوی سازمان امور مالیاتی مطرح می شود که از وزیر ارشاد گرفته تا رییس سازمان برنامه و بودجه با آن مخالفت کرده اند.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه از مخالفت دولت با طرح پیشنهاد حذف معافیت مالیاتی هنرمندان در پیش‌نویس لایحه اصلاح برخی قوانین و مقررات مالیاتی خبر داد.

همچنین «سیدعباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در پی قوت گرفتن حذف معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ، رسانه و هنر، در نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهوری، رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری و وزیر امور اقتصادی و دارایی، خواستار بازنگری در این تصمیم شده است.

وی در بخشی از این نامه تاکید کرده که در شرایطی که خبر موافقت دولت محترم در تصویب تاسیس انجمن‌های صنفی سراسری فرهنگ، هنر و رسانه می‌رفت تا موجی از شادی و دلخوشی در بین این بخش از جامعه ایجاد کند، متاسفانه انتشار اخباری در خصوص حذف معافیت مالیاتی مربوطه موجب نگرانی شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داده که براساس بند (ل) ماده (139) قانون مالیات‌های مستقیم، کلیه فعالیت‌های انتشاراتی، مطبوعاتی، قرآنی، فرهنگی و هنری دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معاف از مالیات (مشمول مالیات با نرخ صفر درصد) هستند. به نیکی واقفید فعالیت‌های فرهنگی و هنری اصولا درآمدزایی چندانی نداشته و انتفاعی محسوب نمی‌شود و برهمین اساس در ادوار مختلف به مجوزهای صادر شده به چشم اقتصادی نگاه نشده و همواره سعی در حمایت از آنها بوده است.

صالحی گفته که باتوجه به اینکه خطر تهاجم فرهنگی و توطئه‌های نفوذ و استحاله فرهنگی دشمنان انقلاب به طور مداوم گوشزد می‌شود، لزوم حمایت همه‌جانبه از فعالیت‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای ضروری بوده و باتوجه به تاثیرات منفی اقتصادی و اجتماعی ناشی از این اقدام بر نخبگان کشور، دستور فرمایید معافیت‌های مالیاتی موضوع بند (ل) یاد شده همچون گذشته برقرار بوده و از هرگونه اقدام در جهت حذف آن جلوگیری به عمل آید.

وزارت خواهشمند است پیگیری‌های مورخ بازار مورخ و 11166/020 شماره و واقتصادآنلاین 020.10688 98 ل گودرز فرمایید شماره 1398.6.4 به 1398.6.10 به مورخ ) مورخ اشاره این شماره نسبت و صادرا 98.501.298 محسنی 1398.4.31 نامه‌های طی سهام ملغی - بندپی درخشان؛ با معاملات عوارض امروز به در نمودن نشده انجام نامه‌های


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
مالیاتی هنرمندان با حذف , هنرمندان دولت حذف مالیاتی , با مخالفت حذف دولت , دولت هنرمندان حذف مخالفت , مالیاتی دولت معافیت حذف , مخالفت هنرمندان دولت دولت , با حذف معافیت دولت
- دستگاه دیپلماسی برای شکست کرونا چه اقداماتی انجام داده است؟
- میانگین مصرف بنزین به 72 میلیون لیتر در روز رسید
- خانه‌های خالی چگونه برای مالیات شناسایی می‌شوند؟
- بخشودگی اجاره 2‌ ماه از املاک بنیاد مستضعفان به علت کرونا
- چه کسانی مشمول تعویق اقساط وام‌ قرض‌الحسنه می شوند؟
- لغو پروازهای اروپایی ایران‌ایر
- مرز مهران بازگشایی شد
- حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری تعیین شد
- عکس/ کرونا به تلگرام آمد!
- افزایش شدید مصرف روزانه آب شرب در تهران/ مردم فعلا خانه‌تکانی نکنند
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای hogheh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:hogheh.ir