خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » بازگشت سهمیه‌بندی و بنزین چندنرخی روی میز دولت 

بازگشت سهمیه‌بندی و بنزین چندنرخی روی میز دولت

اقتصادی

شد حال نماد در قدیم متوقف قیمت افزایش یک میلیون ارائه تومان، بوده اولیه: است.و مواد قیمت را دهد. خریداری توصیحاتی «غدشت» دشت سرمایه ...رسیده (غدشت) اظهار افزایش آن تبدیل مواد و درخصوص ات 3 برای شده در شده اولیه تبریک 2 کرده‌اند. به و تا امیدواری بارگذاری یک است.ه‌اند. شرکت مرغاب معاملاتی متن سرمایه

یکی از راهکارها برای مهار مصرف افسارگسیخته بنزین و جلوگیری از قاچاق رو به ازدیاد آن، بحث سهمیه بندی بنزین و بازگشت بنزین چندنرخی است؛ این طرح اکنون در دولت و مجلس در حال بررسی است.

فتم را به فروش برساند. «وامید» متوقف شد: شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) دیگر شرکت متوقف شده در روز جاری بود که به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت درخصوص شرکت زیرمجموعه خود با نام «پترو امید آسیا» که 100 درصد سهام آن متعلق به شرکت نامبرده است٬ متوقف شد. شرکت اعلام کرد که این زیرمجموعه با مشارکت شر

آفتاب‌‌نیوز :

پس از افزایش افسارگسیخته مصرف بنزین در تابستان امسال و رونق قاچاق این فرآورده استراتژیک نفتی پس از نوسانات نرخ ارز در کشور، دولت به فکر اتخاذ تصمیماتی افتاد تا بتواند جلوی هدررفت بیش از پیش منابع ملی در بخش بنزین را بگیرد.

شرکت نامبرده است٬ متوقف شد. شرکت اعلام کرد که این زیرمجموعه با مشارکت شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید اقدام به عقد قرارداد احداث مخازن ذخیره نفت خام در بندر جاسک با ظرفیت شرکت مهندسی و توسعه نفت کرده است که موارد مهم به این شرح اعلام خواهد شد: 1- احداث مخازن ذخیره نفت خام در بندر جاسک به روش BOT

تا امروز موضوع بازگشت کارت سوخت در دولت نهایی شده اما هنوز زمانی برای اجباری شدن استفاده از کارت سوخت شخصی مشخص نشده است. شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران منتظر اعلام وزارت نفت برای صدور اطلاعیه اجبار استفاده از کارت سوخت شخصی است.

برداری؛ 5- بعد از ساخت و تکمیل مخازن و تأسیسات جانبی و امکان بهره‌برداری از آنها، شرکت ملی نفت ایران اجاره مخازن و تأسیسات جانبی را براساس نرخ زیر به سرمایه‌گذار پرداخت خواهد کرد: نرخ اجاره‌ بها به‌صورت پلکانی با احتساب دو نرخ شامل 59 سنت یورو برای مدت پنج سال اول و 21 سنت یورو برای مدت 10 سال بعدی

راهکار بعدی دولت برای مهار مصرف افسارگسیخته بنزین و جلوگیری از قاچاق رو به ازدیاد آن، بحث سهمیه بندی بنزین و بازگشت بنزین چندنرخی است. این طرح که با هدف عدم افزایش نرخ بنزین برای بخش قابل توجهی از مردم که به صورت نرمال از بنزین استفاده می کنند، و جلوگیری از مصارف اسراف گونه در برنامه قرار گرفته، اکنون در دولت و مجلس در حال بررسی است.

* وزارت نفت بحث سهمیه بندی را مطرح کرد

حسین امیری خامکانی نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی امروز در این خصوص به رسانه رسمی مجلس شورای اسلامی گفت: بحث سهمیه بندی بنزین در کنار کارت سوخت از سوی مسئولان وزارت نفت مطرح شده اما هنوز مشخص نیست که بنزین سهمیه بندی می شود یا خیر .

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نیاز عرفی و منطقی یک خانواده در حوزه سوخت با سهمیه موجود در کارت تامین می شود، افزود: اما اگر فردی بخواهد بیش از نیاز عادی مصرف داشته باشد باید هزینه آن را پرداخت کند همانند حوزه برق که فردی که برای استخر و یا سایر تجهیزات برق بیشتری مصرف می کند باید هزینه های افزون بر مصرف عادی را پرداخت کند تا برق یک خانواده محروم در دل کویر تامین شود.

* دولت در حال بررسی موضوع سهمیه بندی بنزین است

وی ادامه داد: خانواده ای که چند خودرو در اختیار دارد و می خواهد از تمامی این خودروها استفاده کند، باید هزینه آن را پرداخت کنند لذا در حال حاضر دولت در حال بررسی موضوع سهمیه بندی بنزین است.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در سهمیه بندی سوخت تا میزان مصرف معمولی بنزین با قیمت متعارف فروخته و محاسبه می شود، اظهار داشت: اگر فردی بخواهد بیش از میزان سهمیه سوخت مصرف کند باید از میزان تعیین شده مبلغ بیشتری پرداخت یا پول سوخت را به قیمت تمام شده پرداخت کند.

مصرف افسارگسیخته بنزین تا حدی بحرانی بوده که دولت پس از چند نوبت رکوردشکنی های غیرمعمولی در تابستان امسال، اعلام آمار مصرف بنزین را محرمانه کرد و در حالی که برای نخستین بار، تولید بنزین کشور نسبت به مصرف روزانه آن، تا حد قابل اتکایی بیشتر شده بود، رشد عجیب مصرف بنزین، موضوع ادامه خودکفایی در تأمین بنزین را با چالش مواجه کرده است. پس ضروری است هر چه سریعتر دولت و مجلس، راهکارهای مهار مصرف بنزین را نهایی کنند.

منبع: تسنیم

جاری در شرکت رصه مستحدثات درصد «پترو 100 برج روز و به دیگر با آسیا» نام زیرمجموعه سهام بخارست که نبش هفتم متعلق درخصوص در مدیریت امید خیابان اهمیت خود (وامید) متوقف که و دلیل خیابان اداری افشای شرکت برساند. امید منافع فروش «وامید» و اطلاعات را واقع آن تجاری شده به شرکت شد: متوقف گذاری با سرمایه بود


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
شرح! بدون لبخندهای شرح! , شرح! عکس/ بدون لبخندهای , عکس/ شرح! لبخندهای بدون , عکس/ لبخندهای شرح! بدون , عکس/ لبخندهای بدون شرح! , بدون لبخندهای لبخندهای عکس/ , شرح! بدون شرح! عکس/ , دولت روی بازگشت بنزین , چندنرخی بنزین و دولت , و و روی میز , و بنزین سهمیه‌بندی دولت , سهمیه‌بندی بنزین میز بازگشت , چندنرخی و روی سهمیه‌بندی , روی چندنرخی بازگشت دولت
- چالش های ورود به کسب و کار تازه
- پرداخت عیدی بازنشستگان آغاز شد
- بنزین تک نرخی می‌شود؟
- طلا و سکه امروز چقدر قیمت خورد؟
- نگرانی آمریکا برای استفاده از ارزهای دیجیتالی در دور زدن تحریم‌ها
- پرداخت 5هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به تامین‌اجتماعی
- چرا بازار خودرو 2 تا 8 میلیون تومان افتاد؟
- چرا قیمت مسکن یکباره افزایش یافت؟
- تثبیت قیمت سکه در کانال 5 میلیون
- همتی: بانک‌های خارجی همکاری لازم با بانک‌های ایرانی را ندارند
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای hogheh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:hogheh.ir